Intervjuu “Savvusanna sõsarad” režissööriga Anna Hints: see film on sooülene ja kinno loodud

Jaga sõpadega

“Kinosaade” on taskuhääling, kus kino Artis programmijuht Ra Ragnar Novod, Forum Cinemas programmispetsialist Henryk Johan Novod ning kultuurikriitik Raiko Puust võtavad igal nädalal läbi uued filmid ja seriaalid ning ka olulisemad filmiuudised.

Hakka meie toetajaks läbi Patreoni: www.patreon.com/kinosaade

24. märtsil jõudis kiituste ja edu lainel kinodessse uus Eesti dokumentaalfilm “Savvusanna sõsarad”. Kutsusime režissöör Anna Hintsi saatesse ja uurisime, kuidas tehakse suitsusaunas filmi ning miks on seda filmi vaja kõigile kohe kindlasti kinos vaadata.

Üliedukalt alustanud Eesti dokumentaalfilmi „Savvusanna sõsarad“ autor Anna Hints naudib oma suure töö kiitust ja edu. Auhinnatud lugu, mis tugevalt kiidetud nii publiku kui kriitikute poolt, ei ole just tavaline nähtus, seega spekulatsioonid Oscarite jagamisest järgmisel aastal on tõstmas pead. Kinosaade tegi Annaga intervjuu, et veidi selle filmi tegemist tausta uurida.

Intervjuu on tehtud läbi interneti, sest Anna liigub mööda maailma ringi. Naine uhkusega räägib, et kuidas „Savvusanna sõsarad“ on pannud inimesed ennast avama ning paljud seltskonnad lähevadki nüüd sauna nagu pihitoolile.

Arutame filmi muljetavaldavat tehnilist aspekti, sest kitsas saunas filmida on äärmiselt keeruline. Kõrge kuumus, niiskus ja valguse puudumine pluss alasti naised, kus iga vale liigutus paljastab liiga palju muutes võtte kasutuks. Seitse aastat kestnud tegemise jooksul muidugi kaotati osa tehnikat ning operaator sai veidi kõrvetada ka.

Anna räägib, et kuidas sellisele filmile stsenaariumi kirjutamine käib ning kuidas see tegelikult valmis saab. Saame vastuse, et kumb oli enne – kas stsenaariumi järgi lavastatud lood või inimeste enda lood. Samuti saime teada, et palju olulisi lugusid jäi filmist välja ning Anna jagas tulevikuplaane nende rääkimata lugudega.

Üks huvitav küsimus on naiste leidmine selle filmi jaoks, sest lood on isiklikud ning tuleb olla alasti. Anna räägib, et palju tema oma tuttavaid oli nõus appi tulema, kuid osaliselt tuli ka võõraid, kes lihtsalt soovisid oma lugusid rääkida. Ja tugevalt positiivne tagasiside andis kogu tööle suurema tähenduse.

Lõpetuseks uurime, et kas on plaanis teha samasugust ideed Eesti meestega. Vastust sellele küsimusele saab juba videost! Head vaatamist ja kuulamist!

Kõik saated on leitavad ka Kinosaade.ee, Apple Podcasts, Spotify ja kõikides teistes podcasti rakendustes.

Lisaks leiab meid veel Facebookist, YouTubest ja Twitchist Kinosaade nime alt.

Facebook: www.facebook.com/kinosaade
YouTube: www.youtube.com/channel/UCeBOcl_yALcrk-U7Ou5BQCw
Twitch: www.twitch.tv/kinosaade
Kodulehekülg: kinosaade.ee/
Discord: discord.gg/B2zbCWPCc3
Patreon: www.patreon.com/kinosaade

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga